Ciepła woda. Jak na niej zaoszczędzić?

Z ciepłej wody korzystamy każdego dnia. Do mycia naczyń, do kąpieli oraz podczas codziennych prac domowych zużywamy jej ogromnych ilości. Ogrzewanie wody na bieżące potrzeby wiąże się ze sporymi kosztami, które w dzisiejszych czasach każdy z nas stara się ograniczać do minimum. Tania energia stała się jednym z najbardziej interesujących tematów, natomiast do najlepszych sposobów jej pozyskiwania zaliczają się od lat kolektory słoneczne. W jaki sposób można z nich korzystać?
Kolektory słoneczne mogą być montowane na dachu lub na zewnętrznej ścianie budynku, najlepiej w takim miejscu, do którego dociera największa ilość światła słonecznego. Dzięki solarom zostaje ono przekształcone w energię, która może być wykorzystana do podgrzewania wody w gospodarstwie domowym.

O skuteczności takiego rozwiązania decyduje wiele czynników. Najwięcej mogą zyskać ci, których domy stoją na obszarze dobrze nasłonecznionym. Jak wynika ze statystyk, osoby korzystające z takiego rozwiązania mogą znacznie zmniejszyć wysokość rachunków za energię, a aż 60% ciepłej wody na bieżące potrzeby zostaje podgrzana właśnie dzięki promieniom słonecznym.

Słowa: ogrzewanie, energia, kolektory słoneczne

Comments are closed.