Mieszkanie za 500 złotych?

Szukamy taniego mieszkania, zapewne kawalerki, na kilkumiesięczny wynajem? Nie mamy gdzie się podziać i szybko potrzebujemy dachu nad głową? Nie wszystkich ofert tanich mieszkań na wynajem powinniśmy się wystrzegać, lecz wobec wszystkich powinniśmy zachować wzmożoną czujność.
Mieszkanie ostatecznie to nie tylko cudzysłowowe „cztery ściany”, lecz także szereg innych czynników. Istotne znaczenie przy wyborze nieruchomości ma nie tylko stan czy metraż, lecz także lokalizacja, zarówno ta bezpośrednia, jak i pośrednia. Bezpośrednia lokalizacja to nic innego, jak dzielnica, rejon miasta. To, czy nam odpowiada, zależy wyłącznie od nas samych.

 

Lokalizacja pośrednia zaś to całokształt otoczenia, który prawdopodobnie zadecyduje, czy będziemy czuć się w nowym mieszkaniu „jak u siebie w domu”, czy będziemy czuli zagrożenie bądź niepokój z uwagi na natarczywe sąsiedztwo. Warto także każde mieszkanie obejrzeć, oczywiście wówczas, kiedy dysponujemy na tę czynność odpowiednim bagażem czasowym. Jeśli nie, część z wątpliwości z pewnością wyjaśnimy drogą telefoniczną. Jeżeli podany w ogłoszeniu numer nie odbiera przez dłuższy czas, mieszkanie prawdopodobnie zostało już wynajęte. Jeśli nie – z pewnością nie chcielibyśmy mieszkać na poletku kogoś, kto nie jest w stanie poświęcić kilku minut we własnym interesie.

Comments are closed.